07. Tworzymy stronę – pozycja w google

          Po 24 godzinach od wprowadzenia strony do indeksacji google, po wpisaniu adresu “strona-www.net” w wyszukiwarkę, widzimy naszą stronę internetową. To ważny moment, ponieważ możemy zobaczyć, gdzie znajduje się ona po wpisaniu słów kluczowych oraz zacząć pracę nad pozycjonowaniem.           I tak dla mojej strony założyłem, że chcę pozycjonować po dwóch grupach słów kluczowych: strona+www+buduje oraz strona+www+zarabia. Po wyszukaniu w google widzę, że moja strona jest na:
– strona www buduje – brak w pierwszych 1000 wyników,
– strona www zarabia – brak w pierwszych 1000 wyników.

Po zalogowaniu w webmaster (zobacz co to jest na wcześniejszych wpisach) widzimy, że nasza mapa nie została jeszcze zindeksowana więc piszemy dalej na stronie i sprawdzamy czy zostanie ona zindeksowana. Brak także słów kluczowych znalezionych przez roboty na naszej stronie.

Podsumowanie czasu:

Czynność  Przeznaczony czas  Wydane pieniądze
 1. Wymyślenie nazwy + domeny  2 godz.  25 zł (0 zł)*
 2. Zakup serwera  2 godz.  120 zł (0 zł)*
 3. Wybór silnika  2 godz.  0 zł
 4. Instalacja CMS-a  2 godz.  0 zł
 5. Konfiguracja strony 16 godz.  0 zł
 6. Google webmaster 2 godz.  0 zł
 7. Google pozycjonowanie 1 godz.  0 zł

5 odpowiedzi do “07. Tworzymy stronę – pozycja w google”

  1. Informacje zawarte w notkach na blogach wydawaly mi sie zawsze malo wiarygodne, ale ta jest bardzo poprawna merytorycznie, co, nie ukrywam, robi wrazenie. Wiele osob wyniesie z niej potrzebne im informacje. Sama interesuje sie taka tematyka, wiec chetnie bede tu zagladac i czytac wszystkie nowe wpisy. Powodzenia w dalszej pracy nad blogiem, bo na razie, jak widac, idzie ona fantastycznie.

    1. pisze:Nie mam doświadczenia z robieniem stron z emlmentaei we Flashu, ale muszę się odrobinę nie zgodzić z punktem o intro. Mam jedna stronę właśnie z efektywnym intro flashowym, i pozostałe podstrony są doskonale znajdywane przez Google (a nie było żadnego dodatkowego pozycjonowania).Flash jest efekciarski, robi wrażenie. Świetnie się nadaje do prezentacji i aplikacji np. gier.Rozumiem użycie flasha do mało znaczącego banerka jak mi za bardzo będzie mrugał to kliknę magiczny przycisk zablokuj i jest po kłopocie. Ale nie rozumiem jak można zrobić coś takiego, że jak kliknę zablokuj na banerze to nagle znika mi pf3ł strony, razem z nawigacją.Pf3ł biedy jest kiedy ktoś zrobi nawigację flashową, ktf3ra wygląda jak standardowa. Ale często gęsto bywa tak, że Ci ktf3rzy używają Flasha dostają jakiegoś twf3rczego amoku, i stają na głowie żeby jak najbardziej skomplikować, utrudnić poruszanie się po stronie. Jeśli ja, doświadczony user mam problem z dotarciem do treści i zaczynam już mruczeć brzydkie słowa pod adresem tego kto to wymyślił, to jak poradzi sobie taki zwykły człowiek?

  2. Jak dobrze, ze tu trafilam! wpis jest bardzo przydatna. Bardzo dziekuje za jej zamieszczenie i chcialabym pogratulowac calego stronaa, bo jest naprawde swietny (wiem, co mowie, bo znam ich bardzo duzo).

  3. Cześć, jestem Tomek i mam dla Ciebie dobre wieści. Twoje zarobki już w najbliższej przyszłości przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania! Wejdź na http://zarabianienaplikach.pl/ (Sposob zarobku za pomoca aplikacji InstallC z mojego reflinka) i dowiedz się, co zrobić, by zarabiać na uploadzie plików.

Możliwość komentowania jest wyłączona.